Riekerink Bey Efendi!

Bugün oynanan Kasımpaşa maçından sonra bir kaç satır karalamak istedim. Gerçekten moralmen çok kötü durumdayım bir Galatsaray’lı olarak takımın bu içler acısı haline üzülmemek elde değil. Kötü olanda bu takımın bugün Fenerbahçe’yi puan olarak geçmiş olması… Şaka gibi belki ama Beşiktaş’ın 3 puan gerisinde, lide Başakşehir’in de 5 puan gerisinde yer alıyor. Ligde kalan maçları da Gaziantep, Osmanlıspor, Alanyaspor ve Konyaspor ile oynayacak. Peki bu maçlar nasıl bitecek? Durum bence hiç iç açıcı değil.

Defans desen sallanıyor, orta saha desen dökülüyor. Elde tutulacak iki mevki var. Biri büyük kaleci Muslera, bugün o penaltıyı çıkarmasa Galatasaray 2 puan daha kaybetmişti. Diğeri ise forvet.

Beni asıl entere eden durum ise Riekerink’in 89’dan sonra 3 oyuncu değişikliği yapmış olması. Bu beni cidden şoka soktu. Riekerink bunu neden yaptı ben olayın burasındayım. Beni gönderin mi demek istiyor? Yoksa cidden benim serseri serbest stilim bu mu diyor?

Bu soruların cevabını bulana kadar sanırım zirveden kopup orta sıralara ineceğiz, kötü olan ilk başta dediğim gibi takım hala çökmüş durumda görünmüyor. İşte futbol böyle birşey bazen kötü oynasanız da kazanıyorsunuz. Fakat bu durum sizi kötü futbolunuzun üzerini örtmüyor. Örtmemeli de!

Galatasaray bir önceki yazımda da belirttiğim gibi kendine çeki düzen verip yeni bir hoca için arayışa girmeli. Bu sezon birşeyler olmaz. Bu sezonu ceza almadan bitirmek en iyisi olur. Zirveye falan çıkmayı da hiç beklemeyelim. Devre arasında bu takıma yıldızlar da gelmeyecek. Onun için önümüze şapkamızı koyup düşünelim.

Okuyoruz Haber'in Spor yazarlarından birisi olan Şebnem Kara, sosyal medya üzerinde gösterdiği aktiviteler ile tecrübesini ve yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor. iletişim : [email protected]