Referandum Sonrası Ohal Kararı

Referandum sonrası en çok merak edilen konulardan birisi olan OHAL’in durumuyla ilgili bazı açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Muhtemelen olarak bugün yapılacak olan kurul sonrasında uzatılması planlanan OHAL’in henüz şartlar ortadan kalkmadığı için devam edilmesi gerektiği belirtildi.

Genel anlamda Türkiye’de başlatılan temizleme operasyonlarına büyük kaynak sağlayan OHAL’in uzaltılması ile birlikte yeni operasyonların sinyalleri de verilmeye başlandı. Özellikle Fetö’nün siyasi kanadında yer alan ve kripto olarak yerini koruyan bazı isimlerin adı sosyal medyada kimliği belirsiz bazı hesaplar tarafından yazılmaya başlandı.

Ak Parti ve MHP için bir dönem figür niteliğindeki birçok isimin adının geçtiği bu mesajların doğruluğu her ne kadar tartışılasa da referandum sürecinde yara alan Evet cephesinin bazı adımlar atması mümkün görünüyor.

Özellikle büyükşehirlerde yaşanan evet oyu kaybı neticesinde birçok isme uzanabilecek operasyonlar konuşulmaya başlandı. İstanbul’un en önemli ilçelerinden birisi olarak kabul edilen Üsküdar’da Hayır oyunun üstün çıkması nedeniyle teyakkuz haline geçen parti teşkilatları durumun gayet ciddi olduğunu konusunda da hem fikir. Ohal’in bugün alınacak karar ile 3 ay daha uzatılması da bekleniyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]