Referandum Günü Google’da En Çok Arananlar

Referandum günü geride kalırken önemli bir istatistik daha ortaya çıktı. Google üzerinde yapılan aramalardan oluşturulan bir liste referandum gününün en çok arananları ortaya çıktı. İlgili listede referandum günü ciddi bir arama potansiyeli oluştu. Bu listede dikkat çeken bazı kelimeler ve isimler de yer aldı.

İşte o listeye göre en çok aranan 10 sonuç şöyle ortaya çıktı.

ABD doları, Türk lirası
CHP, Çetin Osman Budak, Antalya
Harran, Şanlıurfa
Tunceli, Bayburt, Erzincan
Binali Yıldırım, Ankara
Şırnak, Cizre
Düzce, Melen Çayı
Ümit Özdağ, YSK
Melih Gökçek, Ankara
İstanbul, YSK, Kadıköy

Abd doları ve Türk lirası sürekli takip edilirken, ikinci sırada isim ise Antalya milletvekili olarak kayıtlara geçti. 3. Sırada yer alan Harran en çok Evet oyunun çıktığı yer olurken, Tunceli ise en az evet’in çıktığı yer olarak kayıtlara geçti. Binali Yıldırım sürekli takip edilirken memleketi Erzican’da takip edilen arasındaydı. Bayburt en çok evet çıkaran il olurken, Şırnak ve Cizre’deki hayır oyları da takio edili. Ümit Özdağ’ın YSK açıklamaları gündeme otururken, Melih Gökçek, Ankara’nın hayır çıkarması karşısında en çok aranan isimlerden birisi oldu.

İstanbul Kadıköy oyları da en çok merak edilen sonuçlardan birisi oldu.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]