Recep İvedik 5 Online İzleme Sitelerine Düştü

Recep İvedik 5 isimli film büyük başarı elde etse de ne yaparsa yapsın korsan izlemelere karşı engel getiremedi. İnternette birçok online film izleme sitesine düşen yapımın tam hali izlenebilir duruma geldi. İlk olarak sinemalarda kısa çekimleri internete düşen ve ilgili konuyla ilgili Şahan Gökbakar’ın yaptığı hukuki çalışma açıklamasına bir cevap niteliğinde olarak filmin full hali de internete düştü.

İzleme linkleri sürekli şikayet edilerek silinse de, maalesef engel getirilemiyor. Bir anda onlarca kopyaya ulaşan film bazı torrent sitelerinde de indirime sunuldu. Recep İvedik filmi 5 milyon izlenme arefesinde korsan nedeniyle önceki rekorunu geçemeyebilir. Bu hafta rakamlarına göre beş milyon izlenme rakamının önüne geçmesi beklenen filmin korsa kopyaları yüzünden izlenme oranı artmayabilir.

Konuyla ilgili mahkemelere başvurarak karar çıkartan Şahan Gökbakar ve yapımcı ekip internet üzerinde mantar gibi büyüyen film izleme siteleri nedeniyle tam olarak engellemeye ulaşamıyor.

Genel olarak yabancı filmlerin paylaşıldığı bu sitelerde bazı popüler türk filmleri de paylaşılmaya devam ediyor. Google ile iletişim haline geçerek birçok linki sistemden kaldırtan yapımcı firma her dakika çalışmaya devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]