PTT Teslimat İçin Kargocu Drone’ları Kullanacak

Hayatımızın her alanında var olan  ve günümüzde sürekli gelişen  teknolojik gelişmelerden kargo teslimatı ile uğraşan şirketler de nasibini aldı.İlk çıktığında askeri amaçla kullanılan daha sonraları bir çok amaçla kullanılan insansız hava aracı olan dronelar ,kullanım alanlarına bir yenisini daha ekledi.

Casus olan, keşif yapan, fotoğraf çeken drone’lar şimdi de kuryelik yapmaya başladı! Drone’lar artık Amazon, Domino’s  Pizza gibi büyük şirketler tarafından kargo taşımacılığında kullanılmaya başlandı.

Amazon, Domino’s Pizza gibi büyük şirketlerden sonra ülkemizde de PTT, kargoları taşımak için droneların kullanılacağı konusunda çalışmaların başladığını ve drone ile teslimat ile ilgili projelere start verildiğini söyledi.

Türkiye’de kargo hizmeti yaygın olarak kullanılan bir kurum olan PTT kuryeye ihtiyaç duymadan teslimatçı dronelar tarafından alıcılara ulaştırılacak.

Kargomatik adı verilen cihazla da alıcılar kapılarından kargolarını alabilecek. PTT’nin planladığı bu yenilikten sonra diğer kargo taşımacılığı ile ilgilenen şirketlerin de etkilenmesi ve onlara örnek olması bekleniyor.Hedeflenen bu yeniliğin gerçekleşmesi durumundan toplumun bu yeniliği nasıl karşılayacağı, kuryelik mesleğinin bundan nasıl etkileneceği ve kuryelerin nasıl tepki vereceği merak konusu.

Mustafa, Okuyoruz Haber üzerinde yayınladığı birbirinden özel dota ve lol değerlendirmeleri ile bilgisayar oyunları sektöründe adından söz ettirmeye değer bir isim olarak çalışmalarına devam etmektedir.