Podolski Çin’e Gidebilir

Galatasaray Yöneticilerinden Levent Nazifoğlu’nun da doğruladığı habere göre Çin’den Podolski’ye teklif yapıldı. Devre arasında Galatasaray’dana ayrılma ihtimali ortaya çıkan futbolcu Lukas Podolski geçen sene de Çin’den teklif almış fakat Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw’ün isteği üzerine Almanya’da kalmıştı.

Fakat bu sefer Podolski’nin de istekli olduğu ve Galatasaray’dan ayrılacağı iddia ediliyor. Son 3 haftadır formasından uzak kalan ve bu sene iki kez sakatlık yaşayan fakat buna rağmen iyi bir performans gösteren Podolski’nin satılması sonucunda Galatasaray’ın forvete ve defansa takviye yapacağı belirtiliyor.

Takımın önemli gol silahlarından birisi olarak kabul edilen Podolski’nin yerine henüz bir isim geçmese de defans hattı için Ahmet Çalık ile ilgili görüşmeler devam ediyor.

Galatasaray’ın yıldızı Podolski için yapılan teklifi 7.5 milyon euro seviyesinde olduğu belirtiliyor. Galatasaray’ın da yıllık 4 milyon euro ödeme yaptığı ismi göndermeye sıcak baktığı belirtiliyor. Ekonomik sıkıntılar içinde bulunan Galatasaray 2 yıllık sözleşmeden doğan 8 milyon euro artı 7 milyon euro ile beraber 15 milyon eurodan fazla artı değer sağlayacağı ifade ediliyor. Taraftar ise aynı görüşte değil, özellikle twitter ve facebook üzerinden yapılan yorumlar Dursun Özbek’e yönelmiş durumda bulunuyor.

Okuyoruz Haber'in Spor yazarlarından birisi olan Şebnem Kara, sosyal medya üzerinde gösterdiği aktiviteler ile tecrübesini ve yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor. iletişim : [email protected]