Pensilvanya’da Trump Sesleri

Amerika’da geçen hafta yapılan başkanlık seçimi sonuçlarına göre Başkan seçilen Donald Trump’tan bekletiler çok yüksek olarak ifade ediliyor.

Özellikle Pensilvanya gibi genellikle demokrat adayları seçen bazı eyaletler Trump’a oy vererek resmen değişim istiyoruz manifestosu yazdılar.

Fetullah Gülen kaldığı çiftliği yakınlarında yer alan Easton kentinde ise protestolar sürüyor. Fakat protestolar için yer alan bazı dövizler ise gündemi belirmeye yetti. Bazı Amerikalı vatandaşlar tarafından açılan bu pankartlarda, Trump senin için Fetö Gülen yazıyordu.

Gülen ve grubunun yaptıklarından rahatsız olan ve kendini güvende hissetmeyen bölge sakinleri bir an önce Fetö’nün Türkiye’ye iade edilmesini veya o güne kadar kontrol altına alınıp tutuklanmasını istiyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir makalede, Trump’un danışmanlarından birisi Fetö örgütünü maskeli terör olarak nitelendirmişti. Bu konuyla ilgili Trump’un düşüncelerinin de bu şekilde olduğu ifade ediliyor. Muhtemelen başkanlık koltuğuna oturduğunda önemli bir mevzu olarak gündeme gelecek olan iade konusuna onay verecek olan Trump, fetö üyeleri tarafından bağlantı kurulmaya çalışılıyor. Haberci gönderen birçok vakıf başkanı da yeni dönemde Trump’un hedefine girebilir.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]