PayU, iyzico’yu Satın Aldı

payu-iyzico

Geçtiğimiz haftalarda bazı teknoloji sitelerinde duyurulan ve henüz kesinleşmeyen satın alma ile ilgili yapılan açıklama ile PayU, global girişiminin, yerli fintech iyzico’yu satın aldığı belirtildi.

Satın alma bedeli 165 milyon dolar açıklanırken, iyzico’nun tüm müşteri sistemi ve yapıların süreç içerisinde PayU üzerine aktarılacağı ifade ediliyor.

PayU hali hazırda Naspers  grup bünyesinde yaklaşık 20 ülkede faaliyet görmeye devam ediyor. Türkiye’nin büyük oyuncuları olarak kabul eticaret sitelerinden bir çoğu da PayU ödeme sistemleri kullanmaya devam ediyor.

Hali hazırda kurucu ortak olarak görünen Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın ise şirket içindeki görevlerine devam edecekler.

iyzico şimdiye kadar girdiği 4 yatırım turundan topladığı 28 milyon dolar ile en yüksek yatırımı alan Türk teknoloji firmaları arasında gösteriliyordu.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]