Pakistan Fetö’ye Savaş Açtı

Pakistan Devleti, Türkiye’nin temasları sonrasında aldığı kararlar ile fetöcüleri sınır dışı ediyor. Kendilerine 5 gün süre veren Pakistan Yönetimi tüm fetöcülerin ülkesinden gitmesi gerektiğini bildirdi. Ülkede faaliyet gösteren fetöcü kurumlarda yaklaşık 108 isim görev yapıyordu. Bunlar yaklaşık %90’ı öğretmenlik görevi yürütüyordu.

Tehlikeyi sezen ve önemler almak isteyen devletin fetöcüleri sınır dışı edecek olması Fetö başta olmak üzere tüm örgüt elemanlarını rahatsız etti. Genel anlamda düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen verilerde bazı fetö elemanlarının da Pakistan’a kaçtığı bildirilmişti.

Ülkede bulunan 108 fetöcü ve aileleri 5 gün için ülkeyi terk edecek. Bu süreç sonrasına kendilerine yeni ülkeler arayan isimler Türkiye’ye dönerse de tutuklama kararları onları  bekliyor olacak.

Özellikle son bir aydır Kanada’nın da vize başvurularını kabul etmemeye başlaması ile büyük sıkıntıya giren fetö mensupları bizzat liderleri tarafından yayınlanan görmedim, duymadım, bilmiyorum politikasını uygulamaya başladı.

Türkiye’de yaşanan gelişmeler iki partinin idam konusunda anlaşması sonrası AB’nin de müzakereleri dondururuz açıklamasına restlerin gelmesi sonrası, özellikle hapiste bulunan üst düzey fetöcüleri idam korkusu sardı.

Hakim ve savcılardan oluşan 300 kişinin ifade vermek ve ihbarcı olmak için sıraya girdiği ifade ediliyor. İdam yasağı onayladığında ve uygulamaya konulduğunda bu sayının daha da artacağı belirtiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]