ÖSYM Yeni Sınavın Ücretlerini Açıkladı

Yeni sınav sistemi YKS ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ÖSYM son yaptığı açıklama ile bu sınavların ücretlerini de yayınlamış oldu. İlgili habere göre birinci ve ikinci oturum şeklinde yapılacak olan YKS’nın sınavları 50’şer TL olacak. Yabancı dil sınavı da ayrı bir oturum olduğum için 50 TL’de ona ödenecek.

Yani üniversiteye yerleşmek isteyen öğrencilerin ödediği miktar 100 TL olacak. Bir önceki YGS-LYS sisteminde öğrencilerin ödediği ücretler 220 TL’yi buluyordu. Bu gelişmeler ile birlikte sınav ücretlerinde de bir güncelleme yapılmış oldu.

ÖSYM’nin bir süre önce dağılımlarını açıkladığı sınavın bir sonraki evrede de örnek sorularının açıklanması bekleniyor. Beklentilerin daha orta bir sınav olacağı belirtilen YKS ile öğrenciler üniversiteye yerleşmek için yarışacak. Sınavın Haziran ayında tek günde yapılması planlanıyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]