İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ORC’nin Anketine Göre Antalya Bıçak Sırtında

ORC’nin belediyelere yönelik düzenlendiği anketlerde ilk sonuçlar açıklandı. İstanbul ve Ankara’nın sonuçlarının yer almadığı anket sonuçlarında Ak Parti’nin Antalya’da erimeye devam ettiği görülüyor.

Özellikle şehir için ulaşımda yaşanan bazı sorunlar ve esnafa bırakılan düzen sonrası halkın isyan noktasına geldiği belirtiliyor. Bu durum bir dönem CHP’nin yönetime geçtiği Antalya’da tekrardan değişim olabileceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde belediyelere yönelik yapılan operasyonlar sonrasında kendi yöneticilerini görevden alan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yakın zamanda görevine veda edebileceği söyleniyor.

Her ne kadar memnuniyet seviyesi %55 olsa da, CHP ile arasında 1-2 puanlık bir fark kalan Ak Parti’nin bu şekilde seçimlere girilirse kesin olarak büyükşehir belediyesini kaybedeceği yönünde ifadelerde bulunuldu.

Antalya’da her kesimden insanın rahatsız olmaya başladığı ulaşım sorunu bu sefer yine Türel’in başını yiyecek gibi görünüyor. Henüz konuyla ilgili bir çalışmaya girişmeyen belediyenin geçtiğimiz günlerde yaptığı 200 araç ihtiyacımız var fakat bunu esnafa bırakarak çözdük açıklamasından sonra daha fazla yolcu almak isteyen otobüs esnafının normal geliş vakitlerini uzatması ile birlikte tıklım tıklım araçlar ortaya çıkmıştı. Bu durum Antalyalı vatandaşlar tarafından eksi bir puan olarak algılanmaya devam ediyor.