Önemli Bedelli Askerlik Açıklaması

Bugün Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a yönetilen bir soru da bedelli askerlik ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Bakan, gündemlerinde böyle bir konunun olmadığı ve beklentilerin gayet gerekçesiz olduğunu belirtti.

Milletvekilleri de yaptıkları toplantıda eğer bedelli çıkarsa ilerleyen dönemde askere alabilecek bir kişi bulamayız şeklinde bir bilgi notu paylaştı.

Türkiye’nin çok önemli süreçte özellikle FETÖ operasyonları sonrası neredeyse düşen askeri gücü sonrası bedelli askerlik gibi bazı olayların yapılamayacağı belirtildi.

Bedelli askerlik uygulaması her ne kadar bütçeye önemli bir ödenek bıraksa da güvenlik nedeniyle uygulanma durumu bulunmuyor. Bedelli bekleyen gençlerin ise başka bir döneme kadar bunu unutmaları ve gerekirse askerliklerini yapmaları tavsiye ediliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]