OHAL Referanduma Kaldırılıyor!

Yapılan son açıklamalara göre OHAL süreci referandum’a gitmeden önce kaldırılacak. Özellikle Avrupa Birliği’nin çeşitli ambargo kararlarını gündeme almasına neden olan OHAL durumunun Türkiye’nin başkanlık seçimi yapacağı referanduma kadar kaldırılması planlanıyor.

15 Temmuz’da Darbe Girişiminde bulunan kişilerin ayıklanması için yürütülen operasyonların hızlanmasını sağlayan OHAL durumu bir süre daha geçerli olacak. Kurumlar tüm mesailerini harcadıkları FETÖ soruşturmalarını sonlandırmaya hazırlanıyor. Türkiye’de yer alan FETÖ’cü grupların büyük bir kısmının belirlendiği ve yapılacak olan yeni operasyonlar ile bu örgüte büyük darbe vurulması planlanıyor.

Genel olarak Türkiye’nin ekonomik durumlar karşısında yaşadığı sıkıntılı sürecinde sonlanması anlamına gelen durum için geri sayım başladı. Tabi bu durum karşısında alınan önlemlerin her halükarda dikkate alınması gerekiyor. Ak Parti içinden bazı isimlerin ortaya attığı bazı fikirler üstüne de gidilmesi ve gerekli soruşturmanın yapılması planlanıyor. HDP’lilerin tutuklanmasından rahatsız olan bazı isimlerin bunu ifade etmelerinden sonra halkın isteklerine karşı boyun eğmeyen siyasilerin ilk seçimlerde yaşadığı sıkıntılar göz önüne alındığında bu durumun ne kadar önemli olduğunun altı bir kez daha çizildi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]