Öğrencilere Asgari Ücretli İş Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon mitinginde yaptığı bir konuşmada, yaz döneminde 100 bin öğrenciye eğitimlerini sürdürdükleri şehirlerde iş imkanı tanınacağını ifade etti.

Kredi ve benzeri borçlar yüzünden zor günler geçiren ve sigortasız bir şekilde çalışma imkanına sahip olan öğrencilere bu durumda büyük bir kazanç kapısı daha aralanacak. İlgili sistemde hem öğrencilerin kredileri kesilmeyecek hem de eğitimleri için ekstra bir gelir kalemi ortaya çıkarılmış olacak.

Konuyla ilgili gelişmelerin seçim sonrası başlayacağını belirten ilgililer bu çalışmanın 100 bin öğrencinin çok daha üstünde bir rakama genişletilme ihtimalinden de bahsetti.

Eğitim süreleri sonra erdikten sonra 2 yıl geçince büyük bir kyk borcu ile karşı karşıya kalan öğrencilerin borç sorunu ile ilgili henüz bir gelişme yok. Kulislerde konuşulan kyk borçları silinecek şeklindeki haberlerinde gerçeklik payı olmadığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili bizzat açıklama yapan Cumhurbaşkanı böyle bir durumun olmayacağını, yapamayacakları şeylerin sözünü vermediklerini ifade etti.

Fakat yapılan düzenleme faizlerin bir kısmının silinmesi için yapılandırma yapılabiliyor. Fakat ana borcun düzenli bir şekilde ödenmesi dahilinde bu uygulamaya katılınabiliyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]