Ocak’ta 4 Aylık Ödeme Yapılacak

27 Kasım’a kadar taahhütnamelerini onaylamayıp bir sonraki döneme kalan öğrencilere ekim, kasım, aralık ve ocak olmak üzere 4 aylık ödeme yapılacak. Yeni dönemde yapılacak olan zam’da bu ödemelere yansıtılacak. Yaklaşık olarak öğrenciler 1600 Türk Lirası’ndan fazla bir ödeme alacak.

Bu durum sadece yeni müracaat etmiş ve 3 aylık ödemeyi almamış öğrenciler için geçerli olacak. KYK süre sınırlamaları nedeniyle bazen ödeme süreçlerini bölebiliyor. Şayet KYK ile ilgili bir başvuru işleminiz varsa ilk günlerde hallemeniz her zaman sizi kazançlı çıkardığından dolayı bazı öğrenciler diğer aylara sarkabiliyor.

Yurt dışı öğrencileri için ise hala bir ödeme takvimi belirlenmedi. Fakat Ocak ayından itibaren ara bir dönemde ödemeler yapılmaya başlayacaktır. Oradaki öğrencilerde en az 4 aylık şekilde ödemeleri alacaklar.

Taahhütname süresi kaçırmış öğrenciler ise KYK şimdilik ek bir süre düşünmüyor, fakat bu konuda taleplere göre yeni bir ek süre belirlenebileceği kaydedildi. Taahhütname onaylarını çeşitli sebeplerden dolayı yapayan, unutan veya teknik sebeplerden dolayı geçersi başvuru yapan öğrenciler için şimdilik malesef bir çalışma görünmüyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.