Obama’nın Kardeşi Trump’u Seçti

Amerika’da bugün yapılacak olan başkanlık seçimleri için erken oy kullanma yöntemi seçenlerin sayısı hiç de az değil. Amerika’nın birçok eyaletinde herhangi bir sebep göstermeden oylarınızı isteğe bağlı olarak erken kullanabiliyorsunuz. Yaklaşık 250 milyon oyun 45 milyonunun bu şekilde verildiği hesaplanıyor.

Oylama için sandıklara giden isimlerden şüphesiz en beklenmedik olanı Obama’nın üvey kardeşini Trump’a oy atacağı açıklaması oldu. Bir anlamda hiç beklemediği yerden darbe yiyen Obama konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

Twitter’da açıklama yapan kardeş Malik Obama hem oyunun rengini açıkladı hem de Clinton ailesini birçok sebeple suçladı.

Malik Obama
Malik Obama

Hillary Clinton hakkında eleştirilerini devam ettiren kardeşi, Kaddafi’nin ölüm nedenini de Clinton ailesine bağlaması dikkat çekti. Görevde kaldığı süre boyunca sürekli eleştirilen Obama’ya bu kadar yakından gelen darbe dikkatleri üzerine çekti.

Amerika’nın gün boyu yapacağı seçimde yeni başkan belirleniyorken, Obama için de artık görev bitişi anlamına geliyor. Obama iki dönem yürüttüğü başkanlığı süresince 8 sene görevde kaldı.

Partisinin önemli isimlerinden birisi olan Hillary’i destekleyen Obama bakalım haklı çıkacak mı?

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]