Nokia Piyasaya Geri Dönüyor

Uzun süredir pasif konumda bulunan ve herhangi bir telefon çıkarmaya Nokia, 2017 yılında android işletim sistemli bazı telefonlarla geri döneceğini ifade etmişti. Fakat bundan daha hızlı hareket ederek Nokia 150 adını verdiği eski klasik telefon tiplerinden birini piyasaya çıkardı.

Akıllı ve geniş ekranlı telefonların piyasayı elinde bulundurduğu dönemde bu tür telefon ile ne kadar bir başarı yaşayabileceği tartışılan Nokia belki de iyi bir başlangıç yapmadı. Bazı yorumcular tarafından telefona hiç şans verilmezken henüz fiyatı açıklanmaya telefonun çok ucuz olacağı kaydedildi.

Bunun dışında kamuoyunun merakla beklediği geniş ekranlı ve 2k çözünürlüğe sahip yeni telefonların ise yolları gözleniyor. 2017 yılında Nokia tarafından yayınlanacak olan yeni telefonlar piyasaya şok bir giriş yapabilir.

Genel olarak içinde bulunan durum nedeniyle normal telefonların dönemi bitmesi nedeniyle piyasada tutunmak isteyen telefonların modellerinin mutlaka geniş ve dokunmatik ekran bulundurması bir zorunluluk olarak gösteriliyor. Kısa süre içinde piyasada olan telefonun Türkiye’de de satışa sunulacağı ve kendine uygun bir işletim sistemi (os) barındıracağı bildiriliyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.