Nihat Hatipoğlu YÖK Üyesi Oldu

Dün gece saatlerinde yayınlanan bir kararnameye göre Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu YÖK üyeliğine atadı. Kararda ayrıca 6 üniversitenin de rektör atamasına onay verildi.

İlgili karar sonrası özellikle sosyal medya üzerinden çeşitli mesajlar atılırken caps çılgınlığı da başladı. Daha önce farklı televizyon kanallarında dini programlar yapan Nihat Hatipoğlu’nun YÖK’te üye olarak göreve başlayacak olması büyük bir kitle tarafından eleştirildi.

Ayrıca rektörlük atamaları ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda da 6 üniversiteye rektör ataması yapıldı. İlgili kararda yer alan atamalar ise şu şekilde oluştu:

Abdullah Gül Üniversitesi’nde görev yapan Prof Dr. Sabuncuoğlu göreve tekrar atandı. Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde ise görevi Prof. Dr. Hasan Ayrancı devraldı. Iğdır Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma getirilirken, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Ünivesitesi’ne Prof. Dr Mazhar Bağlı getirildi. Ayrıca Siirt Üniversitesine tekrardan aranan Prof. Dr. Murat Erman göreve devam etti. İbn Haldun Üniversitesi’ne de Prof Dr. Recep Şentürk atandı.

İlgili isimlerden Mazhar Bağlı Ak Parti’den Şanlıurfa Milletvekilliği yapmıştı.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]