Mustafa Armağan’a Hapis İstemi

Yayınladığı dergi ve tv programı nedeniyle kendisi hakkında dava açılan ünlü yazar Mustafa Armağan için Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret suçu kapsamında 4.5 yıla kadar hapis isteniyor.

Şüpheli Mustafa Armağan ise savunmasında alıntı yaptığı nedeniyle suçlamaları kabul etmiyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir televizyon programında yaşanan durum sonrasında hakkında dava açılan ve muhtemelen ceza alacak olan yazar daha önce de bu tür durumlarla karşılaşmıştı.

Derin Tarih dergisinde işlediği konular nedeniyle defalarca ifade veren tarihçinin, tvnet ekranlarındaki programında yaşananlar ve konukların ifadeleri nedeniyle çok büyük bir sıkıntı yaşadığı ifade edildi.

Şayet iddianame kabul edilirse Bakırköy Adliyesi’nde  hakim karşısına çıkacak Mustafa Armağan’ın savunma için hazırlandığı iddia edildi. İlgili itirazlara karşı Yargıtay’ın daha önce verdiği kararlardan bazı bölümleri getiren savcılığın, alıntı yapılabilmesi için haber kaynağının gerçek olması gerektiği yönünde görüş bildirdiği ifade edildi.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]