İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MTV’de Geri Adım!

Hükümet’in geçtiğimiz hafta ilan mtv oranı artışından sonra kamuoyundan yükselen tepkilere bir destek de Cumhurbaşkanı’ndan geldi. Hükümetin konuyu tekrar değerlendireceğine inandığı söyleyen Cumhurbaşkanı konu ile ilgili geri adım atılacağının ilk işaretini verdi.

Türkiye’de yer alan onlarca firmanın vergi borcu afedilirken vatandaşın kullandığı en önemli unsurlardan birisi olan araçlara yönelik vergi artışına büyük tepki geldi. Hükümete destek veren veya vermeyen herkes tarafından yoğun eleştiriler alan maliye yönetiminin bu konuda geri adım atmaya direnmesi üzerine Cumhurbaşkanı mesajı ilgili yerlere verdi.

İlgili gelişme sonrası Maliye Bakanı’nın sağlık sorunu yaşadığı haberleri ajanslara düşerken bu durumun bir değişiklik mi bekleniyor konusunda soruları gündeme taşıdığı görüldü.

Akparti geleneksel çözüm yöntemi olarak bilinen istifa ettirilme işleminin Maliye yönetimi için uygulanıp uygulanmayacağı konusunda soru işaretleri bulunuyor. Akparti içinde birçok milletvekilinin de tepki verdiği gelişmeler sonrası değişiklik yapılabileceği belirtiliyor.

Belediyelerde yaşanan değişimler ise devam ediyor. Özellikle Antalya’nın ilçelerine yönelik değişim haberleri Antalya’nın yeni dönemde farklı isimler ile devam edeceğini gösteriyor. Bu durum İstanbul içinde gündemde yer alıyor.