MHP’de İhraç Furyası 4 İsim ile Yollar Ayrıldı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Disiplin kurulu 4 isim hakkında partiden ihraç kararı verdi. Bu isimler bir dönem ihraç edilen sonra mahkeme kararı ile dönen Sinan Ogan, Sinan Ogan ile beraber hayır kampanyası yapan Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Isparta Milletvekili Nuri Okutan oldu. İlgili isimler hayır kampanyasına dolaylı veya direk yoldan destek veren isimlerden oluştu.

Geçtiğimiz hafta içinde yaşanan bazı protesto olayları nedeniyle Sinan Ogan zor durumlar yaşamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Yusuf Halaçoğlu ile yapacağı toplantı iptal edilmişti.

İlgili isimlerin partiden ihraç edilmesinden sonra bir dönem beraber hareket ettikleri isimlerden de ağır sözler geldi. Özellikle Akşener ile ilgili yorumlarla gündeme gelen bu isimlerin partideki üyeliklerini kötüye kullandıkları yönünde iddialar görüşmelere damga vurdu.

MHP’nin referandum öncesi atılan adımlar ile ilgili kısa süre içinde bir açıklama yapması beklenirken ilgili olayların geçtiği genel merkez şu an için bir açıklama yapmadı. Partiden ihraç edilen isimlerin tekrardan dönme başvuru yapacağı belirtilirken ilgili karar ile ilgili kişisel açıklamalar da yapması bekleniyor.

Meral Akşener merkezli bazı iddialar ise mahkemelik olmaya devam ediyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]