Meksika Biber Hapı Ölüm Sebebi

Bir dönem Türkiye’de de internet aracılığıyla yoğun miktarda pazarlanan biber hapları ölüm saçmaya devam ediyor. Klinik incelemeler sonrasında çok tehlikeli olduğuna karar verilen bu bitkisel ilaçların yasaklanmasının ardından halen bazı internet siteleri ile bazı kaçak yayın yapan tv kanalları pazarlama işlemlerine devam ediyor.

Türksatta kapatılan bazı kanalların tekrar tekrar bu satış nedeniyle cezalandırılması sonrası çeşitli ünlü isimlerin montajlanması ile ilaçlara farklı bir görünüş kazandırılmaya çalışılıyor.

Kutusu 50 ila 75 lira arasında değişen ve zayıflama yerine ölüme neden olan bu ilaçların normal bünyelere çok büyük zararlar verebileceği kaydedildi.

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak konuyla ilgili yaptığı açıklama ile bu tür ilaçlara göz yumulmaması ve kullanılmamasını istedi. İlgili bitkisel ilaçlar her ne şekilde olursa olsun satmaya çalışan kurumların bildirilmesini isteyen başkan bu konuda halkımızı duyarlı olmaya çağırdı.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]