Meclis Önünde Arbede Çıktı!

Meclis Önünde Arbede Çıktı!Gün itibari ile başlayan Başkanlık sistemi için yapılacak referandumu da barındıran meclis görüşmeleri öncesinde meclis önünde toplanan gruba polis müdahale etti. CHP’den olaya karışan milletvekili ile beraber bir grubun polise tepkisi sürüyor.

CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun Pazartesi Tvleri açıp bizi izleyin demesinin ardındaki neden yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Yaşanan arbedede yer alan bazı milletvekilleri de Halk Tv’den görüşlerini dile getirmeye devam ediyor.

Güvenlik güçlerinin Meclis’e yapılacak olan yürüyüşe engel olduğu ilk gelen bilgiler arasında yer alıyor. Görüşmelerin kısa süre içinde tekrar başlaması ve aralıksız olarak sürmesi bekleniyor. Meclis içinde bir süre önce MHP ve AK Partisi söz alarak bazı açıklamalarda bulundu. HDP milletvekillerinin bir çoğu mecliste bulunmuyor. Tutuklu olan milletvekilleri dışında protesto çalışmaları da sürüyor.

Türkiye için önemli kararların alınacağı bu görüşmeler nedeniyle güvenlik güçleri de yoğun güvenlik önlemleri almaya devam ediyor. Alınan bazı ihbarlar neticesinde çeşitli bölgelere takviye ekipler getirilmeye devam ediyor.

Hava şartlarının da meydana getirdiği durumlar nedeniyle yayınlarda ciddi sıkıntılar devam ediyor.