MEB Ders Sürelerini Kısaltıyor

Şu an için 40 dakika olarak uygulanan ders sürelerinin 30 dakika bandına çekilmesi planlanıyor. Konu ile ilgili çalışmalara başlayan MEB kısa süre içinde yeni kararını uygulamaya alacak.

Eğitim alanında büyük bir reforma ihtiyaç duyulduğunu sürekli dile getiren MEB’in bu adımı sonrası öğrencilerin öğrenme kapasite ile alakalı yeni güncellemeler bekleniyor. Bunlardan en önemlisi derslerin 30 dakika bandına alınması.

Bu konuyla ilgili dersleri farklı prototiplerde hazırlamayı planlayan meb bu sayede parçalı eğitim sistemine geçecek. Öğrenciler daha rahat bir şekilde derse odaklanıp uzun süreler de bunalmasının da önüne geçilmesi planlanıyor.

Bazı derslerin ise sürelerinin yine değiştirilebileceği ve uygulama gerektiren durumlarda farklı ders sürelerinin belirlenebileceği de konuşuluyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]