Mardan’a Yine Talip Yok

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkarılan Mardan Oteli’ne ait stadyum ve lojmanlara ikinci ihalede de alıcı çıkmadı. Sandalyelerin boş kaldığı ihale de bir kez daha hüsran ile karşılaşıldı.

Geçtiğimiz senelerde büyük bir yatırım ile açılan Mardan Oteli’nin geleceği ise karanlık kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz süreçte otel için de bir satış ilanı verilmiş ama son anda Mardan Oteli sahibinin ödemeyi yapacağım talebiyle ihale iptal edilmişti. Fakat daha sonra yapılan incelemelerde ödemenin yapılamadığı kaydedilmişti.

SGK’nın 4. İcra dairesi ile yapmak istediği parçalı satışta belirlenen muhammen bedel toplam 101 milyon lirayı bulmuştu. Bu bedellere herhangi bir alıcı çıkmadı. İlerleyen süreçte daha farklı bir fiyat ile satış işleminin tekrarlanması beklenirken şimdilik süreç belirsizliğe doğru yol aldı.

Azeri asıllı rus işadamının oteli Mardan ise şu an bir bankanın sahipliğinde bulunuyor. Borçlarını ödeyemen kurum bir süre önce müşteri alımını da durdurmuştu.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]