İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

LYS Sonuçları Açıklanıyor!

Öğrencilerin merakla beklediği üniversite ikinci basamak sonuçları bu akşam açıklanıyor. Genellikle mesai saatleri sonunda açıklanan sınavlar için geri sayım devam ediyor. Her ihtimale karşı ösym’nin sitesinde verilen 23:59 saatinin sembolik olduğu ve gün içinde açıklanacak anlamına geldiği ifade edildi.

Öğrencilerin büyük çoğunluğu 17-18 saatleri arasında sonuçların açıklanmasını  bekliyor. Genel teorilere göre az bir ihtimal de olsa sonuçları akşam geç saatlere kalabileceği belirtiliyor. ÖSYM tarafından henüz bir açıklama gelmezken yapılan ön bilgi araştırmalarında sonuçların yüklenmesinin tamamlandığı ve bazı teknik konular sonrası bir duyuru yapılacağı belirtiliyor. Öğrencilerin öğrenmek istediği sonuçlar ile birlikte kısa süre sonra tercih maratonu başlayacak. Öğrenciler bir adım daha atarak üniversite hayallerine bir kez daha yaklaşmış olacak.

Bu sene üniversite sınavının gayet zor olması puanların çok seçilmeye yol açacağı ve farklı bilgilerin ortaya çıkacağı belirtiliyor. Ayrıca geçen sene kapatılan okullar sonrası Türkiye’de gerçekleşen bazı faliyetler içinde bir değerlendirme yapılacak. Üniversite sınavı dereceleri de merakla beklenmeye devam ediyor.