Lojman Devrimi – Satılıyor!

Uzun süredir kamuoyunu meşgul eden konulardan birisi olan atıl durumdaki lojmanlar için önemli bir adım atıldı. Devletin kullandığı ve kullanmadığı lojmanlar için öncelikleri içinde oturanlar olmak üzere satış kararı alındı. Yapılacak ihaleler ile bazı alanlar kapsam dışı olmak üzere bu konutlar satılabilecek.

Özellikle Hadımköy gibi bölgelerde atıl durumda kalan yüzlerce lojmandan elde edilecek gelir ile devlet kasasını doldururken böylelikle bu alanlarda konut haline gelerek birçok kişinin ev sorununu çözecek.

Torba yasaya verilen bir teklif ile eklenmesi planlanan değişiklik kısa sürede kabul edilmesi bekleniyor. Bundan sonraki adımın ise bazı askeri personele özel olarak tahsis edilen bölgeler ile ilgili olacak. Fırsat eşitliği sebebiyle bu alanların kullanımının normal halka da açılması planlanıyor. Özellikle turizm bölgelerinde yer alan bu durumdaki arazilerin açılması ile halk daha rahat hareket edebilecek.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]