KYK’nın Son Ödemeleri Bu Gece Yapılacak


KYK ödemelerinin son aşaması bu gece itibari ile tamamlanacak. Tc kimlik nolarının son haneleri 8 olan öğrencilerde bu gece itibari ile ödemelerini hesaplarından çekebilecek. KYK ödemelerinde herhangi bir hafta sonu sınırlaması olmadığı için ödemeler hangi gün belirtildiyse o gün hesaplara geçiyor.

Hali hazırda ödemelerin yönlendirilme tarihi ay başı veya izleyen günler olduğu için ödemeler zaten hesaplara yönlendirilmiş oluyor.

KYK ödemelerini aldıktan sonra önümüzdeki ayı bekleyecek olan öğrenciler yeni ayda ödemelerini zam yapılmış halde alacak. Bu zam meselesi hakkında henüz bir açıklama olmasa da çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre 400 tl olarak önlisans ve lisans kredi ve burslarının 420-440 tl bandı arasında bir ücrete dönüşeceği bildirildi.

KYK ödemelerini ilk kez alacak olan ve 27’sinde sonra onaylama yapmış kişiler ise Ocak ayında dört aylık ödeme alacak. Bu ödemelerde ilk 3 ayı eski ücret olan 400 türk lirasından yeni ay ödemesi ise yeni ödeme ücretinden hesaplanacak.

Bu şekilde yapılacak ödemeler sonrası her ay düzenli olarak belirtilen günlerde ödemeler alınabilecek. Öğrencilere verilen kartlar sayesinde 7/24 çekim yapılabilecek. Aynı şekilde yüksek lisans öğrencileri de iki kat olacak şekilde doktora öğrencileri ise 3 kat olacak şekilde ödeme almaya devam edecek.

Önceki Erdoğan'ın Döviz Mücadelesi Sürüyor
Sonraki Boston Major'da Çeyrek Final Heyecanı