KYK Ziraat Sorgulama Açıldı!

Ziraat Bankası’nın sonuçlar açıklanmadan önce erişimi kestiği sorgu sayfasının linki çalışır duruma getirildi. Bu bölgede yapılan sorgulama ile kartlarınızı hangi Ziraat Bankası şubesinden alabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz.

Ayrıca kartlar hangi zamanlarda alınabileceği gibi bilgilerin yanısıra, şube adres bilgisine de ulaşabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası KYK Kredileri ve Burslarını dağıtma işlemini yapan tek banka, kredi ve burs tahsis edilen öğrencilerin adına burada açılan hesaplara bir kredi/banka kartı tanımlanıyor. İlk ödemeyi alabilmek için kart ve herhangi bir araca ihtiyaç duyulmasa da ödemeleri düzenli ve rahat bir şekilde alabilmek için kartlarınızı kısa sürede almayı unutmayınız.

Belirtilen tarihlerden önce kart almanız mümkün değildir, belirtilen tarih sonrası ilgili şubeye gidip onay işlemlerini verdikten ve imzaları attıktan sonra sizin adınızı çıkarılacak olan kart teslim edilecektir. Nerdeyse Türkiye’nin her ilçesinde bulunan bankamatikler aracılığı ile kyk kredi ve burslarını 7/24 olacak şekilde çekebilirsiniz. Ayrıca hesaplarınızı normal banka hesabı olarak da kullanabilirsiniz.

Size verilecek olan kartlar hem bankamatik hem kredi kartı özelliğine sahip olacağı için kredi kartı özelliği ile alışveriş gibi faaliyetlerde de bulunabilirsiniz.

İlgili sisteme şu adresten ulaşabilirsiniz.

 

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.