KYK Yurt Başvuruları Başlıyor!

KYK’nın yapmış olduğu açıklamaya göre yurt başvuruları tüm sınıflar ve yeni girişli öğrenciler için 14 Ağustos tarihinde başlıyor. 20 Ağustos tarihine kadar alınacak olan başvurular ile birlikte öğrenciler bu sene erkenden sevinebilecek.

Öğrenim bilgilerinin kontrol edilmesi hususunun çok önemli olması nedeniyle KYK’nın sürekli altını çizdiği kontrol meselesi ile birlikte bilgilerin geçerliliğine göre yurt başvuruları e-devlet üzerinden yapılabilecek. Zaten üniversite kayıtlarını tamamlamış öğrenciler sistemde gördükleri kayıtları üzerinden bilgilerini aktarabilecek.

İlgili başvurular yine KYK’nın özel sistemi ile birlikte 11 farklı kurumdan alınan bilgiler ile kontrol edilerek sonuçlar açıklanacak. Asil ve yedek listelerin ilanından sonra yine e-devlet üzerinden asil kayıtlar yapılabilecek.

Önümüzdeki haftalarda açıklanacak sonuçlara göre henüz yerleşme işlemleri tamamlanmamış öğrencilerin de başvuruları ile bir tarihte alınacak.

Sürekli ilan edilecek olan başvuru listeleri ile birlikte yedek açıklamaları başlayacak ve yeni açılan yurtlarla birlikte birçok öğrenciye yurt sağlanmış olacak. Aylık ücretlerin ve depozitonun belirlenmesi ile birlikte ilk ödemeler yapılacak ve yurtlara yerleşim sağlanacak.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]