İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KYK Yurt Başvuruları Ağustos’ta Başlıyor!

Bu sene bir müjdeli haber daha geldi. Ağustos ayında üniversite sonuçlarının ilanından hemen sonra KYK yurt başvuruları alınacak. Fakat kayıt dönemi bitmeden öncede tamamlanmayacak olan başvurusu süresince sadece e-devlet sistemi kullanılacak. Yapılacak olan başvurular için öğrenciler e-devlet şifresine sahip olmaları gerekiyor.

Geçtiğimiz senelerde yaşanan bazı olumsuzlukların da bu sene sistemden yapılan başvurular ile aşılması planlanıyor. Böylelikle güncelleme ve doğrulama işlemlerinin de büyük bir hızla yapılarak öğrencilere üniversite kayıtları sırasında yurtları belirtilecek.

Bunun dışında sisemde bilgileri hatalı gelen öğrencilerin başvuru yapmadan bu bilgileri düzelttirmesi gerekiyor. Şayet farklı bilgiler ile yapılan bir değerlendirme sonucunda öğrencinin hakkı yanabilecek. Bu konular tamamen öğrencilerin sorumluluğunda olduğu için yanlış bilgiler öğrencilerin başvurusu iele kayıt oldukları üniversitelerin öğrenci işlerinden düzelttirilebilecek. Düzeltilen bilgiler ile zaman kaybetmeden başvurular tamamlanabilecek.

Yedek ve benzeri başvuruların da tekrar tekrar alınmadan bu sistemden yapılması bekleniyor. Öğrenim kredisi ve bursları için de belirli bir statüde hizmet verecek olan sistemin yakın zamanda detaylı olarak açıklanması bekleniyor.