KYK Yedek Yurt Sonuçları Açıklandı

KYK Yedek yurt sonuçlarını açıklamaya devam ediyor. İlgili kurumun yaptığı duyurular sonuç sayfasında ilan edilmeye devam ediyor. Burs ve kredi başvurularını henüz netleştirmeyen ve kontroller sonucunda ortaya çıkan listeler üzerinde fetö araştırma yürütüldüğünden dolayı kredi ve burs açıklamalarının geciktiği ifade ediliyor. Bu duruma göre bazı isimleri kredi ve burs alabilecekleri halde fetö bağlantıları nedeniyle bu haklarını kaybedecek.

Fetö’nün ortaya çıkardığı bu muğlak durum nedeniyle soruşturma uzun sürüyor. Gözaltına alınan isimler ve bylock listelerine son halinin verilmesinden sonra kurumlarda büyük bir fetö operasyonunun yapılması bekleniyor. İlgili operasyonların sadece çalışanlarla yönelik değil bu kurumlarda veya farklı kurumlarda okuyan öğrencileri de kapsaması bekleniyor. Özellikle kapatılan üniversitelerin öğrencileri üzerinde yoğunlaşılan çalışmalar ile ilgili bir açıklama daha yapılması planlanıyor.

KYK bugün de farklı yurt sonuçları açıklamaya devam etti. Ara sınıflar için 18. Yedekleri ve ek yerleştirmeler için de 3.yedekleri diğer yatay kontenjan türlerinin ise 9. yedeklerini açıkladı. Ayrıca açıktan başvuru listesini de güncelleyen kurum yeni başvurular almaya ve ara ara açıklamaya devam ediyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.