KYK Sonuçları Bugün Açıklanabilir

Sabah saatlerinde üzerinde çalışma yapılmaya başlanan sonuç sayfası önceki saatlerde hata mesajı verirken kısa bir süre önce Google’a daha sonra da KYK’nın anasayfasına yönlendirildi.

Sonuçlarının açıklanacağı sistemin entegrasyonu için çalışmalar yapıldığı iddia edilen kurum bugün itibari kyk burs ve kredi sonuçlarını açıklayabilir.

Kurumun yaptığı hazırlıklar da bu konuda gelişmelerin olacağını işaret eediyor. 3 gün önce yani 8 kasım’da yaptığı duyuru ile sonuç işlemleri hakkında bilgi veren KYK bu sene ilk kez sonuçlar öncesi böylesine önemli bir bildiri yayınlandı.

Sonuçların açıklanacağı ifade edilen sonuç sayfası şu an için öğrenci akınına uğruyor. Genel anlamda sonuçlar açıklandıktan bir süre sonra tüm öğrencilerin hızlı bir şekilde burs ve kredi alıp alamayacaklarını öğrenebilecekleri ifade ediliyor. Ayrıca kendilerine burs veya kredi çıkmayan öğrenciler de kuruma dilekçe yazarak yeniden değerlendirme isteyebilir.

Bunun dışında öğrencilikleri tespit edilemeyen bazı öğrenciler içinde sistemde görünmeyen bazı belgeler istenebilir. Bu belgeler genellikle üniversiteden veya e-devletten alınacak olan öğrenci belgesi oluyor.

Ayrıca kredi ve burs alacak öğrenciler için de hem KYK’dan hem de Ziraat Bankası sisteminden şubeler ilan edilecek. Genellikle sonuç sayfasının altına bırakılan bilgi notu veya linki ile bu işlem tamamlanıyor.

 

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.