KYK Ödeme Sistemi Arızası Devam Ediyor

Aybaşında başlayan KYK ödeme sistemleri arıza henüz çözülemedi. Gerde kalan 2 haftada ancak bir açıklama yapabilen KYK’nın ödeme sistemleri nedeniyle oluşan ve oluşulabilecek mağduriyetler konusunda sessiz kaldığı belirlendi.

KYK açıklamasında,

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün e- Devlet üzerinden gençlere sunduğu kredi/burs nakil başvurusu, kredi/burs iptal başvurusu, öğrenim/katkı kredisi ve burs sorgulama, kredi geri ödeme erteleme başvurusu, öğrenim/katkı kredisi geri ödeme sorgulama işlemleri sistem çalışması nedeniyle geçici süreyle hizmet dışıdır.

Öğrenciler, sistem üzerinden durumlarını aralıklarla kontrol edebilirler.

İlgili durum sonrası KYK’ya ulaşan bazı öğrenciler, faiz işlemesi durumunda KYK’nın bu konuda ne yapacağını sordu. İlgili soruya ise belirsiz cevapler verildiği görüldü.

KYK’nın zaten çağdışı kalmış olan ödeme sistemi nedeniyle öğrenciler ödemelerini yapamazken, iptal, sorgulama gibi işlemler için de bağlantı kurulamıyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]