KYK Ocak Ödemeleri Başladı!

KYK Ocak Ödemeleri Başladı!KYK’nın yeni girişli öğrencilere geçen ay ilk kez 3 aylık şekilde verilmesinden sonra, ödemelerini geçen ay alamayan ve işlemlerini belirtilen sürede tamamlamayanlar için 4 aylık ödemeler bugün itibari ile yapılmaya başlandı.

Diğer 3 aylık ödemeleri alanlar ise normal takvimlerine göre aylık ödemelerini almaya devam edecekler. Bu ay zamlı bir şekilde ödemelerini alacak öğrencilerden lisans ve önlisans öğrencileri 425 Türk Lirası ödeme alacak.

Bunun dışında ödeme alacak olan yüksek lisans öğrencileri 850 Türk Lirası, doktora öğrencileri ise 1375 Türk Lirası ödeme almaya devam edecekler.

KYK’nın araştırmaları sonucunda yanlış veya eksik bilgi vermesi nedeniyle kredi ve bursları kesilecek olanlar olduğu gibi çeşitli kurumlarda iş başı yapan öğrencilerinde işlemleri devam ediyor. Ödemelerin TC kimlik numaralarına göre yapılmasından sonra bu ay 6-10 arasında ödemelerin tamamlanması bekleniyor.

Yurtdışı ödemeleri ise bu ödeme döneminde başlaması bekleniyor. Uzatılan süreç içerisinde başvurusunu yapan öğrencilerin de kredi ve burslarının sonuçları açıklanmış durumda olduğu görülüyor.

Gün itibari ile başlayan ödemelerin haftasonu da ara vermeden hesaplara geçmesi ve öğrencilerin kullanımına sunulması bekleniyor.