KYK Kredileri İçin Change.org Kampanyası Başlatıldı

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun aldığı şok karar sonrası tepkilerini sosyal medya üzerinden ileten öğrenciler açtıkları change.org kampanyası ile tepkilerini başka bir boyuta taşıdı. Her sene gerçekleşen burs kesim tarihinde kredilerin de kesileceğini öğrenen onlarca öğrenci para alamayacakları dönemde ne yapacaklarını kara kara düşünüyorlar.

Genel itibari ile imza attıkları sözleşmelerde ilgili kredilerinin haziran sonrasında eylüle kadar 3 ay daha yatacağını düşünen ve bu paralelde harcama yapan öğrenciler yaşanan son gelişme sonrası önemli bir borcun altına girdi.

Eleştirilerinde kimi zaman kontrolü kaybeden öğrencilerin yanısıra gayet haklı bir şekilde haklarını savunan öğrenciler için muhtemelen bir adım atılması bekleniyor.

KYK kredileri ile eğitimlerini sürdüren ve özellikle mezuniyet öncesi yaz okulu vb çalışmalar yapması gereken öğrencilerin change.org kampanyasına imza attığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a hitaben oluşturulan kampanyaya şu adresten ulaşabilir ve imzalayabilirsiniz.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]