KYK Kredi ve Burs Sonuçları İçin Beklenen Tarih

Uzun süredir bekleyişte olan ve ilk kredi – burslarının yatmasını bekleyen öğrenciler sosyal medya ve benzeri kanallar ile sorular sormaya devam ediyor.

Beklentilerin aksine geçmiş yıllara nazaran daha kısa sürede belli olan kyk sonuçları için geri sayım devam ediyor. Sonuçların geçtiğimiz yılın projeksiyonunda bakılarak tahmin edilen tarih 12 veya 13 Kasım olarak belirtiliyor.

KYK’nın ısrarlı sorular sonrası gelecek haftayı bekleyin cevapları önümüzdeki hafta sonuçların ilan edileceğini belirttiğini görebiliyoruz.

KYK ücretlerine yapılan artış ile birlikte 500 tl alacak lisans ve önlisans öğrencileri yanısıra yüksek lisans öğrencileri 1000 tl, doktor öğrencileri ise 1500 tl ödeme alacak.

Geri ödemelerin okul bittikten 2 yıl sonra başladığı kyk kredileri, eğer çalışmıyorsanız tefe tüfe oranlarında faiz ile birlikte ertelenme şansı da var.

Fakat şu günlerde sürekli üzerinde tartışmalar yapılan kredilere af konusu da gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Fakat böyle bir uygulamanın hayata geçmesi düşük bir ihtimal olarak görülüyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]