KYK Kredi ve Bursları İçin Son Gün Belli Oldu

Taahhütname onayları için yapılan açıklama da son gün belli oldu. En geç 21 Kasım saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gereken öğrenciler bu süre içerisinde onaylarını vermedikleri takdirde herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklar. İlgili onaylar süre bitimene kadar iptal edilebilecek. Bu konuda öğrencilere yapılan duyuru da yaptıkları tercihi son gün gözden geçirmeleri ve şifrelerini kimse ile paylaşmamaları yönünde bilgilendirme yapıldı.

18 yaşında altındaki kişilerin onayları ise velileri tarafından yapılacağı için bu kişilerin velilerinin e-devlet şifresine sahip olup sistemden onay vermesi gerekiyor. Velileri onay verdikten sonra kendi sistemlerin bir kez daha onay vermesi gereken öğrencilerin yaptığı en büyük hatalardan birisi bu ikinci onay sistemini göz ardı etmeleri olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz seneler bu yüzden burs ve kredilerini alamayan öğrenciler göz önünde bulunduğundan özellikle bu şekilde bir duyuru yapıldı.

21 Kasım gecesine bırakılmaması gereken onayların bir an önce gerçekleştirilmesi ve kalan süreç içerisinde ücretlerin verileceği tarihi beklemeleri gerekiyor.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]