KYK Kredi ve Bursları için Son 2 Gün

KYK Kredi ve Burslarının ödenme tarihi yaklaşırken öğrencilere önemli bir uyarı yapıldı. Özellik küçük şehirlerde ilk kez kredi veya burs alacak öğrencilerin yüklü miktarda ödeme alacak olması bazı suç çetelerinin iştahını kabartmış durumda bulunuyor.

Bu duruma karşı tc kimlik numarası 0 olan ve ilk gün yani 6’sın ödeme alacak öğrenciler paralarını çekerlerken dikkatli olmaları gerekiyor. Bu durum diğer ödeme günleri için de aynen geçerli durumda olduğu ifade ediliyor. Özellikle gece saatlerinde yatan paraları çekmek için ıssız saatlerde bankamatiklere giden öğrencilerin uyarılması gerektiği bildirildi.

Öğrencilere bu konuyla ilgili ihtiyaçları olduğu kadarıyla paralarını çekmeleri gerekirse fazla miktarları hesaplarında muhafaza etmeleri öneriliyor. Yurt vs yerlerde kalan öğrencilerin de üstlerin yüksek miktarda para bulundurmaması hem güvenlik açısından hem de başa gelebilecek her türlü olay karşısında sizi koruyabilir.

Öğrencilere yapılan diğer bir duyuru da, aldıkları ücretleri ihtiyaçları olduğu yönde harcamaları, yasadışı bahis vb kötü alışkanlıklara karşı dikkatli olmaları gerektiği bildirildi.

Bu sene ilk kez uygulanan toplu ödeme nedeniyle öğrenciler Aralık ayında 3 kat ödeme alacağı için bu tür duyurular yapılmaya devam ediliyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.