KYK Kredi ve Burs Sonuçlarını Açıkladı!

KYK 2017 Burs ve Kredi sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler açıklamalara sonuc.kyk.org.tr adresinden ulaşabiliyor.

İlgili açıklama ile birlikte öğrencilerin kısa süre içinde kredi ve burslarını alması bekleniyor. İlk olarak sonuçlarda kredi veya burs kazananların taahhütname onayı için verilen süre içinde bu onayları e-devlet üzerinden vermesi gerekiyor.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında kredi ve bursları kabul edenler, hesap kartlarını ziraat bankalarından alıp ilk kredi veya burs ödemelerine kavuşabilecek. Ödemeler okula başladıkları süreç göz önüne alınarak yapılacak.

Bir süredir büyük bir merakla beklenen sonuçların bugün açıklanması birçok kesim için sürpriz olurken asıl açıklama bir hafta sonra bekleniyordu. Fakat daha önceden de duyurduğumuz haberlerimizde belirttiğimiz Ziraat Bankası hesapları açılması mevzusu göz önüne alınırsa bu durum sürpriz olmadığı ifade edilebilir.

İlk ödemelerin kısa süre içinde yapılması beklenirken, taahhütname onayları için minumum 10 günlük bir süre verilmesi planlanıyor. Bu süre sonunda öğrencilerin ödemeleri için tarihler ilan edilecektir. Öğrenciler geçen senelerde olduğu gibi ödemelerin ilkini kimlikleri ile bankalardan yapabilecek.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]