İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KYK Kredi ve Burs Sonuçları Kısa Sürede Açıklanıyor

KYK’nın 16-24 ekim tarihleri arasında aldığı burs ve kredi başvurularının sonuçları 1 haftalık sürenin ardından sonra açıklanıyor. Kısa süre içerisinde KYK’nın internet sitesinde ilan edilmesi beklenen sonuçların son aşamada olduğu belirtiliyor.

Bu sene 470 Türk Lirası’na çıkan kredi ve burs miktarı, yüksek lisans öğrencilerine iki kat, doktora öğrencilerine 3 kat olarak ödenmeye devam edecek. Geçen sene zam almayan kredi ve bursların bu sene yüksek miktarda zam alması öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Fakat kredi alan öğrencilerin bunu daha sonra ödeyecek olması nedeniyle iyi hesaplamalar yapmaları gerektiği belirtilirken, burs alan öğrenciler ise herhangi bir başarısız dönem geçirmeze burslarını eğitim öğretim yıllarında kendilerine garanti edilen süre içerisinde almaya devam edecek. Bursları krediye dönen öğrenciler de istedikleri zaman bu kredi ödemelerinden vazgeçebilecekler.

Milyonlarca öğrenciyi ilgilediren burs ve kredi başvuruları bu sene de çok vakit kaybedilmeden yapıldı. Ödemelerin kaç aylık olarak yapılacağı henüz açıklanmasa da şayet bu ay ödeme yapılırsa 2 aylık bir ödemenin yapılması bekleniyor.