KYK İkinci Ödemeler Bu Gece

KYK’nın kredi ve bursları için ikinci ödemeler bu geceden itibaren yapılacak. Dün tc kimlik numarası “0” ie biten öğrenciler kredi ve burslarını aldı. Bu gece ise “2” ile biten öğrenciler ödemelerini alacak.

Ödemeler 12’den sonra 1-2 saat için sistemlerde görünmeye başlıyor. Ödemeyi almak için bankamatik sistemlerinden bakmanız gerekli. Mobil sistemlerden bakılan bakiyeler görüntülenmesinde hesap bağlanma işlemi yapılmadığı için yatan paralar görünmüyor.

Genel anlamda yeni başvuran öğrencilerin alacağın miktarı açısından yüksek olması nedeniyle ödemelerin güvenli saatler içinde alınma hem öğrencilerin güvenliği açısından hem de genel anlamda ortaya çıkabilecek bazı sıkıntılar açısından önemli olduğu ifade edildi.

Dün çekim işlemlerinde yoğun bir şekilde çalışan bankamatiklerin bazı öğrencilerin kartlarını yutması nedeniyle gece saatlerinde herhangi bir muhattap bulunamadığı için gündüz saatlerinde tekrar banka şubelerine gitmeleri gerektiğinden dolayı ödemeler bankaların yanında yer alan bankamatiklerden bankaların açık olduğu saatlerde çekmeniz karşılaşacağınız problem açısından sizi çözüme daha hızlı ulaştıracaktır.

KYK ödemelerine 3 gün boyunca daha devam edecek sırasıyla 0-2-4-6-8 tc kimlik nolu öğrenciler ödemelerini almaya devam edecek.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.