İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KYK Burs ve Kredi Ödemeleri Başlıyor

KYK Burs ve Kredi ödemelerinin bu sene Kasım ayı içinde yapılmaya başlanması bekleniyor. Yeni ödeme sistemi ile birlikte geçen sene uygulamaya geçen önceki dönem ödemelerinin de gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Buna göre Ekim ve Kasım aylarını beraber alması beklenen öğrencilerinin 2 ay ödeme ile başlaması muhtemel, fakat Eylül ayı ile ilgili de bir çalışma yapılırsa ödemelerin 3 aylık olabileceği belirtiliyor. Tabiki bu durum ödeme bitiş tarihlerini de geçen sene olduğu gibi erkene çekecek. Ayrıca öğrencilerin dikkat etmesi gereken bir konuda burs alırken kredi dönüş sonrası geri ödeme ihtimalinin doğması.

Bu konuda KYK’nın bilgi sisteminde gerekli bilgileri görebilen öğrenciler bursları krediye döndüğünde vakit kaybetmeden ödemelerini durdurabilirler böyle bir durumda geri ödeme yapması gerekmeye öğrencilerin eğer geri ödemeli kısımdan bir ödeme almışsa ödemeleri mezuniyet süresi sonrası 2 yıl geçtikten sonra ödemeleri başlayacak. Mezuniyet tarihi lisans öğrencileri için 4 yıl hazırlık okuyan öğrenciler için ise 4+1 şeklinde hesaplanıyor.