KYK Burs ve Kredi Hesapları Açılmaya Başladı

KYK’nın açıklanmasına yakın gerçekleşen hadiselerden birisi daha yaşanmaya başladı. KYK bildiğiniz üzere kredi ve burs ödemelerini ziraat bankası üzerinden yapıyor. Bu gelişme hakkında Ziraat Bankası sistemine atacağınız bir sms ile hesap açılıp açılmadığını görebilirsiniz. Bu mesaja gelecek olan cevap ile birlikte kredi veya burs aldığınızı öğrenebilirsiniz. Fakat ilgili hesaplar ile kesin olarak burs veya kredi diye tanımlama yapamazsınız.

Mesajlar her ne kadar ücretsiz olsa da geri gönderilen cevaplar size sms ücreti olarak dönecektir. Yani bedava sms hakkınız olsa bile bakiyenizden düşecektir.

İlgili bilgiyi almak için “Bakiye” yazıp 4747’ye SMS atmalı veya sesli yanıt sisteminden bakiyenizi sorgulamalısınız. İkinci yöntem bedava konuşma süresi olanlar için daha mantıklı olabilir.

Gelen cevaplarda 5001 – 5002 – 5003 gibi rakamlar olacaktır. Bunların Burs veya Kredi ile alakası yoktur. Daha önce Ziraat Bankasında hesabınız yoksa 5001 kodu ile ilk hesabınız açılır. Daha önce Ziraat Bankası hesabınız varsa bu durumda 5002, 5003, 5004 diye sırasıyla hesap sayısına göre rakamlar değişir.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]