KYK 3 Aylık Ödeme Yapacak

Dün açıklanan KYK kredi ve burs sonuçları sonrası, Bakan Çağatay Kılıç twitter üzerinden açıklamalar yaptı. Twitter üzerinden attığı twitlerde, kredi ve bursların hayırlı olmasını dileyen Bakan Kılıç ayrıca ödemelerin bu sene Ekim’den itibaren 3 aylı şekilde Aralık ayında yatırılacağını açıkladı.

Bu durum yükseköğretime yeni başlayan öğrenciler için geçerli olacak, fakat henüz yüksek lisans ve doktoraya yeni başlayan öğrenciler de bundan yararlanacak mı sorusu cevabını bulmadı.

Şu an 400 türk lirası alan burs ve kredi ödemeleri, 3 aylık bir şekilde yani lisans ve önlisansların yeni giriş yapanlarına 1200 tl olarak Aralık ayında yatırılacak.

Diğer ara sınıf öğrencileri ise bu durumdan yararlanamayacak. Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri ise durum halen belirsiz olarak ifade ediliyor.

Genel olarak geçen senelere göre hem önceden ödeme yapıldığı hem de beklenenden daha erken açıldığı için kredi ve burslar öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Yakın bir zaman itirazların değerlendirilip Ziraat Bankası’nın yayınlayacağı sistemde öğrenciler kartlarını nereden alacaklarını öğrenecek. Bazı ihtimaller dahilinde de cep telefonlarına mesaj gönderilecek.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.