Kupa Beyi Değil Kupa Dışı!

Türkiye Kupası’nın yıllardır en önemli takımlarından birisi olan Galatasaray o kadar basit bir maçla dışarıda kaldı ki, benim gibi maçı izleyen herkes bunu farketti. Sahada Muslera’dan eksik falan karşısında da 5 eksik ile oynayan bir takım vardı. Ne bir mücadele vardı ne de kazanma arzusu…

Takım ilk yarıda aldığı yaralar ile beraber devre arasına 2-0 yenik gitti. Dedim içimden bu takım böyle oynamaya devam ederse en az beşlik olur, neyse ki Başakşehir vitesi küçülttü ve bizi uyuta uyuta yenmeyi bildi. İşte mücadele bu idi… Bize karşı as kadrosunu bile çıkarmayan adamlara Muslera hariç gam kadro çıktı. Hakem bizi ilk golde doğramış ve Emre’nin pozisyonun kırmızıyı es geçmiş olabilir.

Fakat sahada Galatasaray yoktu. Maç o gol olmasa 1-1 bitmeyecekti. Başakşehir vites düşmeyecek bize gereken golleri yine atacaktı. Maç başında hiç şansımız olmadığını zaten sosyal medyadan yazmıştı. Hiç şansımız da olmadı. Ne beraberlik ne galibiyet bunlar hayal oldu ve Galatasaray en kötü olduğu zamanlarda bile olmadığı kadar kötü bir performans gösterip kupadan elendi.

Peki maç sonu ne oldu istifa geldi mi? Tabi ki hayır! Peki sonra ne olacak kısa süre içinde yönetim inecek hoca ile de yollar ayrılacak. Şimdiden Ünal Aysal dönemi hayırlı olsun diyorum. Galatasaray şampiyonluğa ve galibiyete aç bir takım olma yolunda ilerlerken maalesef Dursun Özbek ve Riekerink bunu yapamadı.

Okuyoruz Haber'in Spor yazarlarından birisi olan Şebnem Kara, sosyal medya üzerinde gösterdiği aktiviteler ile tecrübesini ve yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor. iletişim : [email protected]