Kripto Paralar Yönünü Yukarıya Çevirdi

Bir süredir değer kaybetmeye devam eden kripto paralar gün itibari ile çıkışa geçti. Özellikle bitcoinde yaşanan gelişmeler ile birlikte 8 bin dolar seviyesinin altına gerileyen en önemli kripto para gün itibari ile %8 civarında bir değer kazandı.

Diğer kripto paraları da olumlu etkileyen bu durum son saatte yine yönünü aşağıya çevirse de gün içinde kazandıranlardan olmaya devam ediyor.

Son 24 saat değerlendirildiğin en büyük yükseliş Stellar adlı coin üzerinde meydana geldi. Büyük bir düşüş kaydeden para %30’a yakın değer kazandı.

Toplam kripto hacmi her ne kadar 320 milyar dolar seviyesine gerilemiş olsa da ileri vadede bunun tekrar 750’li rakamları görebileceği ifade ediliyor.

Aileye yeni katılan kripto paraların dışında Türkiye’den de bazı oluşumlar kripto dünyasına merhaba demeye başladı. Bunlardan sonuncusu ise UNIC adı verilen Unicoin oldu. Unicoin üniversiteli öğrenciler için planlanan bir kripto para olarak Etherum altyapısı kullanıyor. İlgili coin için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

1986 Antalya doğumlu editörümüz, iletişim üzerine yaptığı doktora çalışmasında da özellikle sosyal medya kullanımı ve günümüz internet haberciliği üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. İletişim: [email protected]