Kredi ve Burs Ödemeleri Başlıyor

KYK’nın verdiği kredi ve burs ödemeleri artık başlıyor. Her ay kimlik numaralarının son harfine göre alınacak olan krediler için duyuru yapıldı.

Ayın 6’sı yani salı günü tc kimlik numarasının son hanesi 0 olan öğrenciler kredi veya burslarını sahip oldukları ziraat bankası kartları ile bankamatiklerden çekebilecek.

Genellikle gece 00.00 itibari ile sisteme geçilen paralar 01-02 arasında çekilebilir hale gelmektedir. Yani başka bir ifade ile yeni günün ilk saatlerinde de kredi ve burslarınızı çekebilirsiniz.

İlk kez müracaat edip kredi ve burs kazanan öğrencilerin ilk ay toplu ödeme alacağı da açıklandı. Yani ödemeler 3 aylık toplu olarak yapılacak. Bunun dışında eskiden ödeme alan öğrencilere herhangi bir toplu ödeme yapılmayacak. Toplum ödeme yapılacağından paralarınızı güvenli bir saatte almanız önem arz etmektedir. Gece saatlerinde ıssız bankamatik önlerinde sıkıntı yaşamamak için gündüz saatlerini seçmeniz sizi için daha güvenli olacaktır.

Bunun dışında takip eden günlerde de, yine 2-4-6 ve 8 ile biten adaylarda ödemelerini alacaktır. Öğrenciler uzun süredir beklediğinden dolayı aldıkları kredi ve bursları eğitim süreçlerine harcayacağında özellikle üniversite ile ekonomik olarak beslenen şehirlerde de hacmin artması bekleniyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.