Kız Öğrenci Yurdunda Yangın

Adana’nın bir ilçesinde yer alan kız öğrenci yurdunda henüz nedeni belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı. Yangın söndürme çalışmaları başlamasına rağmen 3 kız öğrenciden haber alınamıyor.

Akşam saatlerinde meydana gelen olayda Aladağ İlçesi’nin Sinanpaşa mahallesinde orta ve lise öğrenimi gören kız öğrencilerin kaldığı yurtta yangın çıktı. Öğrenciler arasında büyük bir paniğe neden olay sonrası yapılan incelemelerde 3 kız öğrenciye henüz ulaşılamadı.

Öğrenciler yangın mahallinin ortasında kalıp kalmadığı araştırılmaya devam ediyor. Birçok öğrencinin camlardan atlayarak kurtulduğu hadisede yangının birden büyümesi nedeniyle büyük bir panik yaşandı.

Ulaşılamayan kız öğrencilerin binada mahsur kalıp kalmadığı konusu büyük bir üzüntüye neden olurken ekiplerin çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Adeta zamanla yarışan itfaiye ekipleri bölgede soğutma çalışmalarına devam ediyor. İlerleyen dakikalarda yangın yerine girileceği ve kontrol edileceği belirtildi.

Yangın sebebiyle yararlanan öğrenciler de bölge hastanesine kaldırıldı. Bölge halkı da yangın haberini duyar dumaz yardıma geldi. Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye bir arada çalışmaya devam ediyor.

Bölgede yaşanan hadiselerle ilgili kısa sürede açıklama yapılması bekleniyor.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.