KHK Sınavları Vurdu

Resmi gazetenin bugünkü sayısında yayınlanan yeni KHK’lara göre terör örgütü üyeliğinden hükümlü ve tutuklu bulunanlar yapılan hiçbir merkezi sınava giremeyecek.

Bu uygulama ile farklı kurumlara yerleşmeye çalışan bazı fetöcü grupların engellenmesi planlanıyor. İlgili şahıslar örgün ve yaygın her türlü eğitim sınavına giremeyecek başka bir ifade ile bunlara üniversite vs. sınavları da dahil olarak görülüyor.

 

İlgili konudan tutuklu olanlar ceza kurumu içinde yapılsa dahi yine de sınava giremeyecek.

Türkiye’de ortaya çıkan bazı terör örgütlerini engellemek ve kökünü kurutmak amacıyla yeni adımlar atılmaya devam ediyor. Bunun dışında Fetö ile bağlantılı olan öğrencilerin de üniversitelerden uzaklaştırılması konusunda çalışmalar yapılıyor. İlgili khk yayınlanırsa birçok öğrencinin bu kurumlardan uzaklaştırılması ve kendilerine verilen bursların ve kredilerin geri tahsil edilmesi bekleniyor.

Fetö ilişkili bir şekilde farklı devlet kurumlarından ödeme alanlar da mercek altında bulunuyor. Özellikle Tubitak gibi kurumlardan yüksek miktarlarda alınan ödenekler için de harekete geçildi. Kurumda yer alan örgüt üyeleri vasıtasıyla ödenek alan isimler de tespit edilecek.

Mustafa Kavas, Okuyoruz.com ilk kurulduğundan beri Eğitim ve Teknoloji bölümlerinde haber yapmaktadır. Eğitim hayatını Bilgisayar Mühendisliği'nde tamamlamış olup sektörde öncü bir firmada yazılımcı olarak çalışmaktadır.